Savionalia 2018

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne
Savionalia – Inspektorialne Święto Młodych,
które odbędą się w dniach 1-3 maja w Krakowie.

Tegoroczne Savionalia przeżywać będziemy wraz z młodzieżą z całego świata, która przybędzie do Krakowa na XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy naszym przyjaciołom z innych kontynentów przypomnieć o historii naszego narodu. Częścią naszego dziedzictwa narodowego jest kult Bożego Miłosierdzia, który rozlał się na cały świat z krakowskich Łagiewnik. Przeżyjemy tam wspólny wieczór modlitwy i uwielbienia Boga.

„Duchowa rewolucja” to hasło, które będzie nam towarzyszyło i przypominało nam o roli Ducha Świętego w naszym życiu, i o naszej otwartości na Jego działanie. Czekamy na Was z dużą dawką młodzieńczej radości w śpiewie, tańcu, a przede wszystkim w modlitwie.

Drodzy! Zapewniamy o pięknych niespodziankach, które czekają na każdego z Was! Jednak ponad wszystko wyjątkowość Savionaliów to WY! Od Was i od waszej obecności zależy piękno naszego wspólnego spotkania i salezjańskiej radości. Przygotowujemy się więc wszyscy. W szkołach, parafiach, oratoriach… Do zobaczenia!